Охтирська вечірня (змінна) школа ІІ-ІІІ ступенів

Меню сайту
Новини освіти
Календар подій
Календар України


Шановні батьки!

Ви – найважливіші люди у житті Вашої дитини, тому підтримка, віра, любов і безпосередня участь у навчанні, вихованні та розвитку дитини є надзвичайно важливою для її майбутнього. Допоможіть своїй дитині зростати здоровою, творчою, натхненною, неповторною особистістю з активною життєвою позицією, зростати сильною і впевненою в собі. Тому ми пропонуємо розглянути проблему  -  «агресивної поведінки» .

Агресія - індивідуальна або колективна поведінка чи дія, спрямована на спричинення фізичної чи психічної шкоди або навіть на знищення іншої людини чи групи.

Агресивна поведінка виявляється вже в ранньому віці, випробовуючи батьківське терпіння і створюючи напруження у стосунках із однолітками.

Найгостріше постає проблема агресивної поведінки у підлітковому віці, коли здійснюється перехід до нового щабля розвитку особистості; серед підлітків посилюється негативізм, демонстративна стосовно дорослих поведінка, частішають випадки виявів жорстокості й агресивності.

Рекомендації щодо стримування агресивної поведінки підлітків


• Виявляти до підлітка більше уваги, любові та ласки.

• Батьки повинні стежити за своєю поведінкою в сім'ї. Кращий спосіб виховання дітей — єдність їхніх дій.

• Не застосовувати фізичні покарання.

• Допомагати підлітку знаходити друзів. Заохочувати розвиток позитивних аспектів агресивності, а саме завзятості, активності, ініціативності, перешкоджати її негативним рисам, зокрема ворожості, скутості.

• Пояснювати підлітку наслідки агресивної поведінки.

• Враховувати у вихованні та навчанні особистісні властивості підлітка.

• Надавати підлітку можливість задовольнити потреби в самовираженні й самоствердженні.

• Обмежувати перегляд відеофільмів та комп'ютерних ігор зі сценами насильства.

• Спрямовувати енергію підлітка у правильне русло, наприклад, заняття у спортивних секціях; заохочувати його до участі в культурних заходах. 

Поради батькам конфліктних дітей:

• Стримуйте прагнення дитини провокувати сварки з іншими. Треба звертати увагу на недоброзичливі погляди один на одного або бурмотіння собі під ніс. Звичайно, у всіх батьків бувають моменти, коли ніколи й неможливо контролювати дітей. І тоді найчастіше вибухають «бурі».

• Не намагайтеся припинити сварку, обвинувативши іншу дитини в її виникненні і захищаючи свою. Намагайтеся об'єктивно розібратися в причинах її виникнення.

• Після конфлікту обговоріть з дитиною причини його виникнення, визначте неправильні дії вашої дитини, що призвели до конфлікту. Спробуйте знайти інші можливі способи виходу з конфліктної ситуації.

• Не обговорюйте при дитині проблеми її поведінки. Вона може утвердитися в думці про те, що конфлікти неминучі, і буде продовжувати провокувати їх.

Пам'ятка батькам щодо профілактики вживання енергетичних напоїв

Останнім часом все більше число людей п'є енергетичні напої. Дорослі люди та підлітки вживають енергетики, мотивуючи це тим, що кава на них не діє. Багато хто вважає, що від випитої баночки у них з'являється приплив сил та енергії.

Енергетичні напої – це напої, що містять в собі певну кількість кофеїну, а іноді і алкоголю. Часто можна побачити багато реклами про цей вид напою на бікбордах або на телебаченні із текстами, що енергетичні напої зроблять наше життя яскравим і повним енергії. Але чи це дійсно так? Чи корисні вони для здоров’я людини?Але насправді енергетичний напій не містить в собі жодної енергії, достатньо уважно почитати етикетку. Досягається результат за рахунок вивільнення енергії, яку  організм щедро зберігав на чорний день. Вчені запевняють,що заяви виробників про абсолютну користь їх продукту, м’яко кажучи, не відповідають дійсності. Отож, взяв в борг сил у організму, рано чи пізно  доведеться їх віддавати. Причому віддавати відхідним періодом на протязі декількох днів. Одним словом, якщо енергетики вживаються  доволі часто, то організм просто не буде встигати відновлюватись. До того ж, доведеться вживати все більші і більші дози, щоб забрати в організму ще крихту зайвих сил. Шкода від вживання в таких випадках очевидна. Речовини, що входять до складу енергетиків, являються збудниками нервової системи, відганяють  бажання поспати. Але в той же самий час наші нерви можуть розхитатися в такий спосіб, що може призвести до цілого ряду захворювань. Енергетичні напої підвищують тиск та рівень цукру у крові. Також вони шкідливі оскільки сприяють зношенню серцево-судинної системи. Кофеїн по своїй суті володіє певними наркотичними властивостями. Крім відчуття бадьорості він викликає звикання та залежність. Крім того, в майбутньому, для досягнення потрібного ефекту  доведеться постійно збільшувати дозу.

Тому вживання енергетиків може порушити внутрішній ритм роботи організму, що в свою чергу призведе до серйозних захворювань.

До речі, в Норвегії та Данії енергетичний напій можна придбати тільки в аптеці, так, як там вважають, що це лікарський препарат.


Буклет для батьків про шкідливі звички



Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Погода в Охтирці
Форма входа
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 25
Свято дня
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz