"Один день – без нотацій"

1.  Будіть дитину спокійно: коли вона прокинеться – мусить побачити вашу усмішку і почути ласкавий голос. Не підганяйте зранку не смикайте по дрібницях не дорікайте за помилки і через необачність навіть якщо "вчора попереджали".

2.  Не квапте вміння розраховувати час – ваше завдання і якщо це вам погано вдається то провини дитини в цьому немає.

3.  Не прощайтесь попереджаючи та наставляючи : « Поводь себе добре» Побажайте успіху знайдіть кілька ласкавих слів. У дитини
    попереду важкий день.

4.  Забудьте фразу «Що ти сьогодні одержав?» Зустрічайте дитину після школи спокійно не обрушуйте на неї тисячу питань дайте розслабитись

(пригадайте як самі почуваєтесь після робочого дня, багатогодинного спілкування з людьми).

5.   Якщо дитина засмучена,  але мовчить, не допитуйтесь, нехай заспокоїться, тоді все розповість.

6.  У спілкуванні з дитиною намагайтесь уникати умов: « Якщо ти зробиш, то …» Інколи умови стають нездійсненними і не залежать від дитини, і ви можете опинитися в дуже складній ситуації.
  7. Під час виконання завдань, які дитина отримала в школі не сидіть «над душею», дайте можливість працювати самій але якщо ж потрібна допомога, наберіться терпіння. Спокійний тон, підтримка (« не хвилюйся – все вийде», «давай розберемося разом», «я тобі допоможу»), похвала необхідна. Не акцентуйте увагу на оцінках.
  8. Знайдіть протягом дня хоча б півгодини, коли ви будете належати тільки дитині, не відволікаючись на домашні справи, телевізор, спілкування з іншими членами родини. В цей момент найважливіше справи дитини, радості, невдачі, турботи, проблеми.
  9. Віднайдіть єдину тактику спілкування усіх дорослих у сім ї з учнем, свої суперечності з приводу педагогічної тактики вирішуйте без неї. Якщо щось не виходить порадьтеся з учителями, лікарем, психологом, не вважайте зайвою літературу для батьків, там ви знайдете багато корисного.
  10. Будьте завжди уважні до самопочуття дитини.
Пам ятайте! Кожен новий день ми повинні зробити спокійним, добрим і
радісним
!!!